Lenochod

5 tipů, když máte hodně nápadů, ale žádný z nich nedokončíte

Co děláte pokud máte hlavu plnou nápadů? Opouštíte je nebo dokončujete, co jste začali?

Dělat několik nápadů a cílů – psání, procvičova..ní, čtení, vstávat dříve atd. – je těžký úkol, který začíná nadšením, ale končí prokrastinaci a nedokončením ani jednoho nápadu.

Konec prokrastinace

Zde je 5 tipů, které je třeba udělat, pokud jste přetížení nápady a množstvím cílů.

1. Vytvořte si mini-termíny

Čím více času určitý úkol zabere, tím existuje větší pravděpodobnost, že se ocitneme v „Parkinsonovém zákonů“, který říká, že vykonaní úkolu zabere celý čas, který je pro ní určen.
Pokud tedy máme celý týden pro vykonaní 3 hodinového úkolu, tak podle Parkinsonová zákona, nám vykonaní dané práce potrvá celý týden.
Nejlepší způsob jak vyřešit tento problém je vytvořit si mini-termíny, které nás donutí dokončit úkol v krátkém časovém rozmezí.

2. Použijte pravidlo 80/20

Pravidlo 80/20 říká, že 80% celkového úkolu je tvořeno z 20-ti % práce. Jinými slovy, každý úkol může být zařazen do jedné z těchto dvou skupin.

Například když je váš úkol cvičit více a zhubnout, pak musíte udělat určité úkony – 20% intenzivní běh – což vede k větší ztrátě váhy než jiné úkony – 80% (třeba) protahování se.

Klíč je v experimentování, objevování a soustředění času a energie na daných 20% aktivit, které se vyplatí. Tímto způsobem lze udělat více při méně práce – a za méně času.

3. Věřte instinktům

Často se bojíme začít pracovat na nápadech kvůli strachu ze selhání, odmítnutí nebo kvůli nedostatku sebedůvěry. Nekonečné hodiny se tak stráví zkoumáním a plánováním, avšak když se máme rozhoupat akci, tak nic neuděláme.

Světové renomovaný novinář a autor Malcom Gladwell tvrdí, že rozhodnutí udělané během sekundy vede k lepším závěrům než pečlivě plánované rozhodnutí.

Příště, pokud si nebudete jistí co udělat nebo jak to udělat, věřte instinktům a rozhodněte se podle první myšlenky, která vás napadne.4. Vytvořte si zvyk dokončování

Lidí jsou experti na začínání, avšak málo z nich má zvyk dokončit to, co začali. Začátek je vždy lehčí než dokončení, ale výsledky práce leží na konečné čáře.

Proces vybudování návyku dokončování je stejný jako u mnoho jiných návyků. Prvně začínáte pomalu, aĺe s reálným očekáváním.

5. Procvičujte opuštění

Na rozdíl od populárního názoru, produktivní a úspěšní lidé opouštějí své cíle v jednom kuse – prostě ví, jak a kdy skončit.

Zda s daným cílem skončit, či ne, je jednoduchá poznávací metoda. Pokud cena za dokončení je menší než benefity plynoucí z dokončení, je lepší daný cíl opustit. Je možné, že to prvně bude bolet, ale budete se moci soustředit na lepší cíle.

Dokončit, co jste začali

I když je vzrušující věnovat se novým nápadům a cílům, tak pokud je nedokončíme, pak se náš čas a naše energie (které nejdou vrátit) promrhají.

Zamilovat se do začínání je lehké. Zamilovat se do dokončení je těžké. Pokud je naučíte jak se zamilovat do dokončení, budete dokončovat své nápady.Přeloženo z originálního textu: 5 Things to Do When You Have Too Many Ideas and Never Finish Anything.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *